نامگذاری بوستان «جهاندیدگان» همزمان با هفته ملی سلامت در منطقه ۱۵ 

نامگذاری بوستان «جهاندیدگان» همزمان با هفته ملی سلامت در منطقه 15
همزمان با ویژه برنامه های هفته ملی سلامت ، نام بوستان “والفجر” منطقه 15 به مناسبت هفته سلامت به بوستان “جهاندیدگان” نامگذاری خواهد شد.

 


به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، اکبر مختاری معاون امور اجتماعی فرهنگی منطقه ۱۵ شهرداری تهران همزمان با شروع هفته سلامت از اول تا هفتم ارديبهشت ماه به عنوان «هفته ملي سلامت» و تاکید بر شعار هفته سلامت  با عنوان ” مراقبت های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت ” از برنامه های متنوع این معاونت در سطح محلات و بوستان های این منطقه خبر داد.

وی با تشریح برنامه های این هفته برپایی گذر سلامت، همایش پیاده روی خانوادگی، ارتقای سواد سلامت شهروندان، تقدیر از فعالان و منتخبین عرصه سلامت و  ارائه خدمات سلامت محور به افراد کمتر برخوردار را ازجمله برنامه های تدارک دیده شده این منطقه برشمرد.

 مختاری با اشاره به برپایی گذر سلامت با همکاری ادارات معاونت اجتماعی و مشارکت نهاد های دولتی از قبیل بیمارستان امام علی (ع)، درمانگاه تخصصی جواد الائمه، بیمارستان مهدیه و بیمارستان شهدای گمنام و حضور تشکل ها و نهاد های مردمی با بخش های متنوعی همچون گفت و گو در شهر ، اجرای راهوند، برپایی بیش از40 میز ارائه خدمات سلامتی و پزشکی به شهروندان ، برپایی خیابان ورزش و اجرای بازی های نشاط سالمندی و بازی های بومی محلی با هدف ایجاد تحرک و نشاط اجتماعی ، اجرای بازی های ویژه افراد دارای معلولیت ، اجرای نمایش های میدانی با موضوع سلامت ، اجرای بازی و نقاشی کودکان را از جمله برنامه های گذر برشمرد که از روز یکم الی هفتم اردیبهشت ماه از ساعت 16 الی 20 در محل بوستان ولیعصر پذیرای شهروندان خواهد بود .

وی برپایی ایستگاه های سلامت در میادین میوه و تربار محله های مطهری ، طیب، کیانشهر شمالی، بروجردی، شهدای ثامن محله والفجر ، مسعودیه و مشیریه با ارائه خدمات ویزیت پزشکی ، تست فشار و قند خون برای مراجعین به این مراکز را از جمله برنامه های هفته سلامت در منطقه ۱۵ عنوان داشت.

معاون امور اجتماعی فرهنگی منطقه ۱۵ شهرداری تهران همچنین با تاکید بر ارائه خدمات سلامت محور به افراد کمتر برخوردار ، ضمن اشاره به ارائه خدمات سلامت محور به کودکان کار و زنان بدسرپرست محله اتابک در ایام این هفته خبر داد و افزود : تعداد هزار نفر از سالمندان این منطقه نیز بصورت رایگان از خدمات غربالگری تخصصی چشم و خدمات مراقبت های بهداشتی و پزشکی با مشارکت بیمارستان نور همزمان با هفته سلامت آغاز خواهد شد.

وی برگزاری بیش از ۱۴۰ عنوان کارگاه آموزشی سلامت محور با عناوینی همچون  مراقبت های اولیه بهداشتی و سلامت ، آموزش مفاهم سلامت محور ، مشارکت اجتماعی و سلامت روان، تغییر سبک زندگی با رویکرد سلامت جسم و روان ، مدیریت حوادث در مواقع بحران در سرای محلات سطح منطقه 15 از دیگر برنامه های گرامیداشت این هفته در منطقه 15 برشمرد و افزود: همایش بزرگ منطقه ای نیز با عنوان “مراقبت های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت” روز چهارم اردیبهشت ماه از ساعت 10 صبح در سرای محله مینابی با حضور بانوان محلات شش گانه ناحیه یک برگزار خواهد شد.

مختاری با اشاره به مشارکت فعالین حوزه محیط زیست کانون جهاندیدگان محله والفجر واقع در بوستان والفجر ناحیه ۶ منطقه ۱۵ و روند فعالیت اعضای این کانون ، نامگذاری بوستان “والفجر” این منطقه به بوستان “جهاندیدگان” با حضور مدیر اداره کل سلامت شهرداری تهران ، شهردار منطقه ومدیران و اعضای کانون جهاندیدگان این منطقه روز سوم اردیبهشت ماه  از مهمترین برنامه های این هفته برای شهروندان عنوان نمود.

 وی برگزاری همایش پیاده وری خانوادگی همگام با پاکسازی بوستان ها و کوه های مسگرآباد با مشارکت اعضای کانون های 11 گانه به مناسبت همزمانی روز زمین پاک و تجلیل از اعضای کانون سالمندان این منطقه را ازجمله دیگر برنامه بیان داشت.

معاون امور اجتماعی فرهنگی منطقه ۱۵ شهرداری تهران در پایان خاطرنشان کرد: این برنامه های از یک  الی 7 اردیبهشت ماه برگزار و علاقمندان جهت بهره مندی و کسب اطلاعات بیشتر  به خانه های سلامت محلات 20 گانه سطح  منطقه 15 مراجعه نمایند

admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

چگونه 30 روزه بهترین مدیر شویم ؟

د اردیبهشت ۲ , ۱۳۹۸
Share on Facebook Tweet it Share on Google Pin it […]

سردبیر

ابراهیم غلامی