شکاف حقوق بازنشستگان و شاغلین عمیق و آزاردهنده است

نماینده کانون های بازنشستگی کشوری:
شکاف حقوق بازنشستگان و شاغلین عمیق و آزاردهنده است

فرامرز میرزاخانی مقدم، در آیین تجلیل از بازنشستگان نمونه کشوری که به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان در باغ کتاب تهران برگزارشد، افزود: این شکاف ایجادشده، عمیق و آزاردهنده است؛ چراکه کف حقوق بازنشستگان یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. وی خاطرنشان کرد: در زمینه مسایل مربوط به بازنشستگی پیشینه معقولی داریم و امیدواریم این فضای معقول استمرار یابد.

میرزاخانی در مورد مسایل حوزه بازنشستگی به برنامه های کوتاه مدت اشاره کرد و گفت: تثبیت قوانین خدمات کشوری از برنامه های بلندمدت این حوزه محسوب می شود. وی تاکید کرد: در حوزه بازنشستگی راهبردهایی هم مانند تعامل و تدوین قوانین و تصویب آنها و تشکیل فراکسیون بازنسشتگی در حیطه کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

عضو هیات مدیره کانون بازنشستگی جهاد کشاورزی ادامه داد: انتظار داریم دولت نیز در راهبردهای خود مسایل بازنشستگان را در اولویت قرار دهد. وی تاکید کرد:بازنشست ها در سه حوزه حقوق و معیشت، بیمه و درمان و مباحث اجتماعی و فرهنگی دغدغه دارند که امیدواریم با نگاه ویژه مسئولان ذیربط حل شود.

میرزاخانی مقدم افزود: شرایط بیمه و درمان بازنشسته هانامطلوب است و مباحث فرهنگی مانند حیات، مسایل روحی و روانی و گردشگری نیز نیاز به توجه بیشتری دارند و همچنین از مجلس انتظار داریم که تصویب قوانین مدیریت خدمات کشوری و تشکیل فراکسیون مربوط به بازنشسته ها را در اولویت کار خود قرار دهد.

وی اظهار داشت: همچنین در حوزه بازنشستگی از دولت هم انتظار داریم که اعطای تسهیلات رفاهی به بازنشسته ها را در قانون بودجه کشوری مورد توجه قرار دهد.

admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تجلیل از 11 بازنشسته نمونه کشوری

د مهر ۱۶ , ۱۳۹۷
Share on Facebook Tweet it Share on Google Pin it […]

سردبیر

ابراهیم غلامی