کفش ملی بعد از چند دوره متوالی از زیان خارج شد

دسته: آخرین خبرها
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۱ آذر ۱۳۹۷

با استخراج صورتهای مالی مشخص شد؛

کفش ملی بعد از چند دوره متوالی از زیان خارج شد

مدیرعامل گروه صنعتی ملی اعلام کرد: بعد از استخراج صورتهای مالی ۶ ماهه اول سال ۹۷مشخص شد مجموعه گروه صنعتی ملی بالاخره از زیان خارج شده و حتی حدود ده میلیارد ریال سود شناسایی کرده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی، نادر صادقی با یاد آوری اینکه گروه صنعتی ملی به عنوان یک بنگاه اقتصادی معتبر متولی بخش مهمی از کسب و کار در صنعت است گفت: باید این را مد نظر قرار  دهیم که مهمترین هدفمان در یک بنگاه اقتصادی سود آوری است و این هدف، مسیری را برای ما ترسیم می کند که  بخشی از آن به انتظار سهامداران ما که همانا بازنشستگان محترم هستند باز می گردد و بخشی دیگر نیز لازمه فرایند کسب و کار است که در همه دنیا به عنوان اصل شناخته شده و ما هم از آن مستثنی نیستیم.

وی با اعلام اینکه گزارش صورتهای مالی ۶ ماهه اول سال ۹۷ استخراج شده است گفت: از سال ۹۴ به بعد متاسفانه شرکت در شیبی قرار گرفت که به طور مستمر زیان داد و همین موضوع منجر به زیان انباشته قابل توجهی در انتهای سال ۹۶ شد اما در سال ۹۷ با توجه به سیاستهای درستی که برای افزایش سهم فروش و افزایش فروش ریالی اتخاذ شد و هدفگذاری دقیق در بازارهای موجود و همچنین مدیریت بهینه، شیب نمودارهای درآمدی کفش ملی صعودی شد.
صادقی با اشاره به افزایش چشمگیر فروش در ۶ ماه ابتدای سال ۹۷ گفت: سیاست هایی در مجموعه اتخاذ شد تا با روشهایی که قانون مقرر کرده، توانستیم از وضعیت زیان دهی خارج شویم.

مدیر عامل گروه صنعتی ملی تاکید کرد: مایه افتخار است شرکتی را که به صورت پیاپی به سمت زیان مضاعف می رفت و اعداد و ارقام حسابرسی شده زیان انباشته آن را نشان می داد اکنون در وضعیتی قرار داده ایم که  با پوشش۶۴ میلیارد ریال زیان نیمه اول سال گذشته  از نقطه سر به سر عبور کرده و یک میلیارد تومان سود برای ۶ ماهه اول سال جاری شناسایی کرده است.

نائب رییس هیات مدیره گروه صنعتی ملی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ساختار کلی مدیریتی و پرسنلی مجموعه حفظ شده است، گفت: در دوره مدیریت فعلی تنها سیاستگذاری ها و همکاری های صورت گرفته موجب شد تا دست به دست هم به سوی آن هدفی که مشخص شده بود پیش رفتیم و نهایتا هم  حدود یک میلیارد تومان سود شناسایی کردیم.

۲۵  درصد صرفه جویی در هزینه ها در مقایسه با مدت مشابه سال قبل

صادقی با اشاره به افزایش هزینه های جاری شرکت در سال ۹۷ گفت: افزایش حقوق و دستمزد و همچنین افزایش قیمت ارز، هزینه های ما را تحت تاثیر قرار داد، قیمت کالاها و مواد اولیه افزایش پیدا کرد و هزینه های جاری ما خود به خود بالا رفت اما علی رغم همه این ها ۳ درصد هزینه های ریالی ما در مقایسه با ۶ ماهه سال گذشته کاهش پیدا کرده است، این ۳ درصد را اگر به صورت ضریبی حساب کنیم به معنای بیش از ۲۵ درصد صرفه جویی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خواهد بود.

باید به همه کارکنان گروه صنعتی ملی برای خروج از زیان دست مریزاد گفت

مدیرعامل گروه صنعتی ملی ضمن تقدیر از عملکرد گروه در خروج شرکت از زیان گفت: این دستاورد با همکاری همه مدیران و کارکنان  گروه صنعتی ملی در صف و ستاد محقق شد و به همین دلیل لازم است به تک تک همکارانم در گروه صنعتی ملی، شرکت کفش ملی،شرکت مدیریت و توسعه ملی و مدیران مناطق و فروشگاهها دست مریزاد بگویم.

وی در عین حال با تاکید بر پتانسیل های فراوان گروه صنعتی ملی، رقم یک میلیارد سود را برای این مجموعه قانع کننده نداست و گفت: هرچند کار عظیمی انجام شد اما برای بنگاهی به بزرگی گروه صنعتی ملی و نامی به قدمت ۶۰ سال با در اختیار داشتن حدود ۲۵۰ فروشگاه در سراسر کشور، یک میلیارد سود نیز ناچیز است و ما تا نقطه مطلوب نیازمند تلاش های بیشتری هستیم.

 

مدیرعامل گروه صنعتی ملی تاکید کرد: یقین بدانید این سیر تا پایان سال با سرعت مضاعفی ادامه پیدا خواهد کرد و سال آینده هم  ان شاء الله برنامه جدی تری برای افزایش سود خواهیم داشت.


نوشته شده توسط:admin - 334 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 148
برچسب ها:
دیدگاه ها