دهکده سلامت بازنشستگان در مازندران ساخته می شود

دسته: آخرین خبرها
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۱ آذر ۱۳۹۷

در سفر مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به استان مازندران عنوان شد:

دهکده سلامت بازنشستگان در مازندران ساخته می شود

 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه سونامی خاموش سالمندی، کشور را تهدید می کند، ساخت دهکده سلامت را در مازندران ضروری برشمرد.

جمشید تقی زاده در نشست با کانون های بازنشستگی استان مازندران با بیان اینکه باید خانه های سالمندی با ویژگی های جدید در کشور طراحی شوند، گفت: طبق سرشماری سال ۹۵ حدود ۹ درصد جمعیت کشور سالمند هستند و شمار سالمندان رو به افزایش است. استان گیلان با بیشترین جمعیت سالمندی و سیستان و بلوچستان با کمترین جمعیت سالمندی روبرو هستند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری بر لزوم توجه به عزت اجتماعی و بهبود سلامت سالمندان تاکید کرد و گفت: ایجاد شهر دوستدار سالمند برای ارائه خدمات به این قشر یکی از نیازهای ضروری کشور است.

تقی زاده تامین ۲۰ هکتار زمین برای ساخت دهکده سلامت در مازندران را ضروری دانست و گفت: در این دهکده مجموعه های ورزشی و رفاهی ویژه بازنشستگان ایجاد می شود و اعتبارات آن از ردیف منابع شرکت ها تامین می شود. ایجاد پارک، موزه بازنشستگی، مجموعه های رفاهی و کانون های مورد نیاز در دهکده سلامت دایر می شود.

 

 

تعیین حداقل سود ۲۰ درصدی برای شرکت ها

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در بازدید از کارخانه صنایع کاغذسازی قائمشهر استان مازندران و در نشست با مدیران این واحد تولیدی، گفت: کسب سود ۲۰ تا ۳۵ درصدی یکی از اولویت های صندوق بازنشستگی در حوزه بنگاه داری است و اگر شرکت‌ها نتوانند این میزان سود را محقق کنند از نظر ما جزو شرکت‌های زیان‌ده و کم‌بازده هستند.

تقی زاده با اشاره به تنوع شرکت های مختلف زیرمجموعه این صندوق و لزوم هم افزایی بین آن ها، گفت: تلاش بنگاه های تابعه از جمله کاغذسازی قائمشهر باید بیشتر بر افزایش تولید و تنوع آن باشد. در حال حاضر نگرانی‌ای بابت فروش محصولات این شرکت وجود ندارد، چرا که به همه شرکت‌های زیرمجموعه صندوق تکلیف کردیم تا نیاز خود را از بخش‌های تولیدی تابعه تأمین کنند.


نوشته شده توسط:admin - 334 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 42
برچسب ها:
دیدگاه ها