شکاف حقوق بازنشستگان و شاغلین عمیق و آزاردهنده است

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , اطلاعیه ها , اقتصادی , پیشنهاد
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۶ مهر ۱۳۹۷

نماینده کانون های بازنشستگی کشوری:
شکاف حقوق بازنشستگان و شاغلین عمیق و آزاردهنده است

فرامرز میرزاخانی مقدم، در آیین تجلیل از بازنشستگان نمونه کشوری که به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان در باغ کتاب تهران برگزارشد، افزود: این شکاف ایجادشده، عمیق و آزاردهنده است؛ چراکه کف حقوق بازنشستگان یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. وی خاطرنشان کرد: در زمینه مسایل مربوط به بازنشستگی پیشینه معقولی داریم و امیدواریم این فضای معقول استمرار یابد.

میرزاخانی در مورد مسایل حوزه بازنشستگی به برنامه های کوتاه مدت اشاره کرد و گفت: تثبیت قوانین خدمات کشوری از برنامه های بلندمدت این حوزه محسوب می شود. وی تاکید کرد: در حوزه بازنشستگی راهبردهایی هم مانند تعامل و تدوین قوانین و تصویب آنها و تشکیل فراکسیون بازنسشتگی در حیطه کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

عضو هیات مدیره کانون بازنشستگی جهاد کشاورزی ادامه داد: انتظار داریم دولت نیز در راهبردهای خود مسایل بازنشستگان را در اولویت قرار دهد. وی تاکید کرد:بازنشست ها در سه حوزه حقوق و معیشت، بیمه و درمان و مباحث اجتماعی و فرهنگی دغدغه دارند که امیدواریم با نگاه ویژه مسئولان ذیربط حل شود.

میرزاخانی مقدم افزود: شرایط بیمه و درمان بازنشسته هانامطلوب است و مباحث فرهنگی مانند حیات، مسایل روحی و روانی و گردشگری نیز نیاز به توجه بیشتری دارند و همچنین از مجلس انتظار داریم که تصویب قوانین مدیریت خدمات کشوری و تشکیل فراکسیون مربوط به بازنشسته ها را در اولویت کار خود قرار دهد.

وی اظهار داشت: همچنین در حوزه بازنشستگی از دولت هم انتظار داریم که اعطای تسهیلات رفاهی به بازنشسته ها را در قانون بودجه کشوری مورد توجه قرار دهد.


نوشته شده توسط:admin - 347 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 194
برچسب ها:
دیدگاه ها