افزایش سن بازنشستگی ضروری است

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , اسلایدر , دانش و فناوری , سلامت
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲ آبان ۱۳۹۶

افزایش سن بازنشستگی ضروری است

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه افزایش سن بازنشستگی ضروری است، گفت: یکی از بحران هایی که صندوق های بازنشستگی با آن روبرو هستند، افزایش غیرطبیعی تعداد بازنشستگان است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، عبدالرضا عزیزی در گفت و گو با سایت روزنو، با بیان اینکه هدف از تشکیل صندوق های بازنشستگی ایجاد رفاه و آرامش برای بازنشستگان کشوری بوده است، گفت: این صندوق ها باید کمک کنند تا بازنشستگان در سال هایی که امکان کارکردن ندارند، بتوانند از آرامش و رفاه برخوردار باشند و دغدغه مسائل درمانی و مالی نداشته باشند.
عزیزی گفت: یکی از بحران هایی که صندوق های بازنشستگی در حال حاضر با آن روبرو هستند، افزایش غیرطبیعی تعداد بازنشستگان است که این موضوع، به بازنشستگی های پیش از موعد و سن بسیار پایین بازنشستگی بازمی گردد.
وی اظهار داشت: در ایران متوسط سن بازنشستگی حدود ۵۲ سال است، در حالی که در سایر کشورها سن بازنشستگی ۶۵ سال است و همین فاصله سنی، علاوه بر افزایش تعداد بازنشستگان، هزینه صندوق ها را نیز بالا برده است.
عزیزی تاکید کرد: این در حالی است که باید با تدوین قوانین جدید، سن بازنشستگی در کشور را به حد معقول رساند تا صندوق های بازنشستگی از بحران خارج شوند.
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که بازنشستگان با آن دست و پنجه نرم می کنند تورم و افزایش قیمت هاست، گفت: در مقابل این پدیده، حقوق بازنشستگان افزایش محدودی دارد.
عزیزی ادامه داد: با توجه به قیمت بالای مایحتاج اولیه زندگی که با رشد تورم و همچنین عرضه و تقاضا در بازار سر و کار دارد یا سود نرخ بانکی وام ها و رکود مسکن و همچنین حوادث خوب و بد زندگی، مانند ازدواج فرزندان یا ابتلا به بیماری، نمی توان با مختصر حقوق بازنشستگی، پاسخگوی تمام مشکلات این دوران بود.
وی با اشاره به اینکه برای حل مشکل بازنشستگان و صندوق ها می توان به الگوهای موفق کشورهای توسعه یافته مانند ژاپن اشاره کرد که با افزایش تعداد سالمندان مواجه است، بیان داشت: در چند سال اخیر، علاوه بر کارهای خوب و موفقی که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی و سایر نهادها مانند مجلس صورت گرفته، اما هجم سوء مدیریت ها در سال های گذشته به حدی بوده که همچنان باید برای بهبود وضعیت معیشتی بازنشستگان کار شود.


نوشته شده توسط:admin - 323 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 165
برچسب ها:
دیدگاه ها