بهره برداری از فاز نخست کارخانه صبا فولاد خلیج فارس در آینده نزدیک

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , اسلایدر , اقتصادی , دانش و فناوری
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۳۰ مهر ۱۳۹۶

بهره برداری از فاز نخست کارخانه صبا فولاد خلیج فارس در آینده نزدیک

مشاور مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری (هلدینگ انرژی) از افتتاح فاز نخست کارخانه صبا فولاد خلیج فارس به عنوان نخستین کارخانه تولید آهن اسفنجی به روش بِریکِت گرم در کشور در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، مرتضی فغانی در گفت و گو با خبرگزاری صداوسیما با اشاره به اینکه فناوری تولید این نوع آهن اسفنجی تا پیش از این در انحصار چند کشور بوده است، گفت: با افتتاح این کارخانه، ایران سومین کشور دارنده فناوری تولید آهن اسفنجی به روش بریکت گرم در خاورمیانه و نهمین کشور دارنده این فناوری در دنیا خواهد بود.
فغانی با بیان اینکه کارخانه صبا فولاد خلیج فارس با هزینه ای بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان در استان هرمزگان احداث شده است، گفت: این کارخانه قرار است در سه فاز و با مجموع ظرفیت تولید ۵ میلیون تن آهن اسفنجی در سال به بهره برداری برسد که در مرحله نخست، میزان تولید سالانه آن ۱,۵ میلیون تن است.
فغانی با بیان اینکه ماندگاری بالا و مقاومت در برابر اکسید شدن و زنگ زدگی از مهم ترین ویژگی های بریکت گرم است، خاطر نشان کرد: این کارخانه در فاز نخست، برای ۳۵۰ نفر به صورت مستقیم و برای ۴ هزار نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد می کند.
مشاور مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با یادآوری اینکه عملیات ساخت کارخانه صبا فولاد خلیج فارس به دلایل مربوط به فناوری با تاخیر انجام شد، گفت: در دولت های یازدهم و دوازدهم و با کمک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین صندوق بازنشستگی کشوری، سرعت ساخت این کارخانه افزایش یافت و شرایط بهره برداری از فاز نخست کارخانه تولید آهن اسفنجی فراهم شد.
فغانی با اشاره به اینکه این کارخانه که در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس واقع شده، می تواند بخش قابل توجهی از نیاز داخل کشور را برطرف کند، گفت: دسترسی به آب های آزاد خلیج فارس و راه ترانزیت آبی، ریلی و هوایی از ویژگی های محل احداث این کارخانه است که برهمین اساس، رویکرد ویژه ای در بخش صادرات خواهد داشت.


نوشته شده توسط:admin - 323 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 185
برچسب ها:
دیدگاه ها