تنها ۲۰ درصد جامعه ورزش می‌کنند

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , اسلایدر , اطلاعیه ها , سلامت , ورزشی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۳ تیر ۱۳۹۶
تنها ۲۰ درصد جامعه ورزش می‌کنند
 
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزشی وزارت ورزش و جوانان گفت: در کشور ما تنها ۲۰ درصد افراد به فعالیت‌های ورزشی می‌پردازند که با ایده‌آل یک جامعه فاصله دارد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، افشین ملایی در مراسم افتتاحیه اولین جشنواره ورزشی بازنشستگان کشوری، با بیان اینکه در اسلام، انسان بدون در نظر گرفتن رنگ پوست و نژاد، دارای کرامت است،‌ گفت: توجه به این مطلب باعث تغییر نگاه‌مان خواهد شد. بنابراین باید بازنگری از دوران کودکی تا دانشگاه، درباره نوع نگرش به انسانیت صورت گیرد.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه ورزش می‌تواند برای سلامتی دوران سالمندی مفید باشد، اظهار داشت: بخشی از تکامل انسان در دوران پیری انجام می‌شود و ورزش می‌تواند تا ۲۰ سال فاصله سن تقویمی و سن جسمی ما را تغییر دهد که همین امر باعث افزایش بهره‌وری ملی می‌شود. بنابراین باید به سمتی برویم که با بهره‌وری بالا، ثروت را به جامعه تزریق کنیم.
ملایی به مشکل کاهش حقوق بازنشستگان در زمان بازنشستگی اشاره و تصریح کرد: اگر شاغلان در کشور، با کارکرد مناسب میزان بهره‌وری در کشور را افزایش دهند، سبب ثروتمند شدن کشور شده و در نتیجه افراد نیز می‌توانند با حقوق کافی و قابل قبول بازنشسته شوند.
وی خاطرنشان کرد: در کشور ما تنها ۲۰ درصد افراد به فعالیت‌های ورزشی می‌پردازند که با ایده‌آل یک جامعه فاصله دارد. باید ورزش را به اصلی‌ترین نیاز جامعه از ابتدای زندگی افراد، تبدیل کنیم تا فرد به زندگی و ورزش در کنار هم عادت کند.
ملایی بیان کرد: کاری که در حال انجام آن در حوزه ورزش هستیم یک نظام مربیگری با عنوان نظام مربیان تندرستی است که هدف آن بیان چگونگی حفظ سلامت است.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت ورزش و جوانان در پایان با اشاره به اینکه وزارت ورزش و جوانان به همراه همه فدراسیون‌ها در خدمت بازنشستگان است، افزود: ورزشگاه‌ها باید در اختیار نظام آموزشی قرار بگیرد تا همه بتوانند با پرداخت حداقل هزینه یا رایگان، دارای شادابی و نشاط شوند.

نوشته شده توسط:admin - 323 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 152
برچسب ها:
دیدگاه ها